fbpx
Czy warto pracować za granicą

Czy warto pracować za granicą

Czy zastanawiasz się, jak dorobić? Albo jak znaleźć lepszą pracę w pełnym wymiarze? Rozważasz wyjazd do pracy za granicę, ale nie wiesz, czy warto? Postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości i przedstawić wszystkie zalety tego pomysłu.


Zacznijmy od tego, że każdy wyjazd za granicę to wiele nowych możliwości, nie tylko zarobkowych. Wyjeżdżając i poznając inne kultury rozwijamy się i wzbogacamy wiedzę. Uczymy się życia w nieznanych dla nas dotąd warunkach, nowej społeczności. Możemy nawiązać interesujące znajomości i – co jest niewątpliwym plusem oraz atutem w CV – szkolimy język obcy. Poznajemy go „od podszewki”, wraz z popularnymi, lokalnymi zwrotami. Obcowanie z językiem, codziennie osłuchiwanie się to dużo lepszy i szybszy kurs językowy niż jakikolwiek inny. W ten sposób najłatwiej przełamać bariery, zwłaszcza w mówieniu. Zdobywanie umiejętności, skuteczne budowanie swojego wizerunku jako pracownika na obczyźnie i systematyczne osiąganie sukcesu pod tymi względami, ale też finansowymi, zdecydowanie może pozytywnie wpłynąć na naszą samoocenę. Znaczący jest fakt, że aby zdecydować się na taki krok, trzeba mieć dużo odwagi i zdeterminowania. Tylko osoby samodzielne i zaradne są w stanie podjąć się podobnego wyzwania, a taki zestaw cech jest niezwykle pożądany u pracodawców. W czasie wolnym można też dużo więcej zwiedzić i zobaczyć, będąc w innym kraju na dłużej, a nie tylko na tygodniowych wakacjach. Nie trzeba chyba wspominać, że stawki zagraniczne prezentują się dużo bardziej obiecująco niż polskie. Jak widać – korzyści z wyjazdu do pracy za granicę jest mnóstwo.

Nasza firma oferuje pracę w branży budowlanej w Niemczech. Dbając o pracowników zapewniamy wiele benefitów osobom, które pozytywnie przejdą proces rekrutacyjny. Między innymi zwracamy pełny koszt pierwszego przejazdu po przepracowanym tygodniu. Zdajemy sobie sprawę, że wyjazd do pracy za granicę, zwłaszcza pierwszy raz, to dosyć stresujące wydarzenie – jak każde nowe doświadczenie, dlatego, aby zwiększyć komfort, oferujemy także nocleg. W pakiecie pracownik otrzymuje również ubranie robocze, pełne ubezpieczenie oraz ZUS. Istnieje także możliwość pobierania zaliczek, co ułatwia start w nowym miejscu. Na każdym etapie jest również do dyspozycji wsparcie polskojęzycznego opiekuna. Wszystko po to, aby zapewnić jak najlepsze warunki pracy i otoczyć pracownika wyjeżdżającego za granicę niezbędna opieką.

Biorąc pod uwagę wyjazd do pracy do innego kraju nie da się pominąć najistotniejszej kwestii, czyli tego, że można nie tylko bardzo dobrze zarabiać, ale też odłożyć jakąś kwotę pieniędzy dla siebie lub żeby wspomóc rodzinę. Jeśli jesteś osobą samotną, chętną do pracy, nie boisz się wyzwań i jesteś otwarty na naukę, to zdecydowanie wyjazd za granicę jest dla Ciebie! Możesz zapewnić sobie bardzo komfortowe warunki życia pod względem materialnym. Jeżeli natomiast masz rodzinę, o którą musisz zadbać, to pamiętaj, że masz dużą szansę, aby solidnie zabezpieczyć najbliższe osoby. Sam będziesz miał bardzo dobre warunki socjalne pracując w Niemczech i możesz też poprawić warunki bytowania swojej rodziny.

Maksymalny komfort przy rozpoczynaniu pracy za granicą można osiągnąć przy wsparciu pośrednika, który zadba o wszystko od A do Z, od noclegu po ubrania robocze, aby nie trzeba było się o nic martwić.

Decydując się na wyjazd do pracy z granicę należy rozważyć wiele czynników i rzetelnie i dokładnie przemyśleć taki pomysł. Jednak plusów jest zdecydowanie więcej niż minusów, dlatego odkładanie tego ciągle na później nie ma sensu. Już teraz aplikuj do nas i zmień swoje życie na lepsze! Wyjedź z InServ i przekonaj się, jak bezproblemowo rozpoczniesz swoją karierę za granicą.

Najnowsze wpisy

Przeczytaj też inne nasze artykuły

Jak znaleźć pracę za granicą – Jak się przygotować do wyjazdu za granicę
Jak znaleźć pracę za granicą – Jak się przygotować do wyjazdu za granicę
Osoby, które szukają wymarzonej pracy i są otwarte na wyjazd za granicę w celach zarobkowych zastanawiają się nad wieloma rzeczami....
Praca Niemcy Budowlanka  - W jakim mieście pracować w Niemczech?
Praca Niemcy Budowlanka - W jakim mieście pracować w Niemczech?
Szukasz dobrze płatnej i przede wszystkim legalnej pracy w Niemczech? Jeśli tak, InServ pomoże Ci znaleźć zatrudnienie spełniające Twoje oczekiwania....
Praca za granicą – najbardziej poszukiwani fachowcy za granicą
Praca za granicą – najbardziej poszukiwani fachowcy za granicą
Zagraniczny rynek pracy oferuje najczęściej lepsze warunki finansowe i więcej możliwości rozwoju niż ma to miejsce w Polsce. Pracownicy z...

Szanowni Państwo!

W związku z sytuacją wynikającą z rozprzestrzeniania się koronawirusa, chcielibyśmy jednoznacznie podkreślić, że zdrowie naszych pracowników i kontrahentów jest dla nas absolutnie najważniejsze! Co za tym idzie, pragniemy przypomnieć, że każda z osób, która w ramach umowy z nami podejmuje pracę za granicą, objęta jest rozszerzonym ubezpieczeniem zdrowotnym i w razie zaistnienia konieczności, może pełnoprawnie korzystać z usług lokalnej służby zdrowia. Dodatkowo, przez cały czas obowiązywania umowy, każdy nasz pracownik zawsze miał nieograniczone możliwości kontaktu telefonicznego z polskim opiekunem, który na bieżąco pomaga rozwiązywać wszelkie wymagające tego kwestie i służy pełną pomocą, choćby w przypadku zaistnienia konieczności tłumaczenia.

Dodatkowo, nasi kontrahenci na miejscu dokładają wszelkich starań i – w porozumieniu z lokalnymi władzami i służbami medycznymi – wdrażają na terenie zakładów pracy wszelkie niezbędne procedury służące ochronie zdrowia pracujących tam osób. Warto przy okazji nadmienić, że w rejonach, gdzie pracują nasi ludzie nie stwierdzono przypadków zarażeń koronawirusem, a szwedzkie i niemieckie służby wykazują się bardzo dużą skutecznością w ograniczaniu rozprzestrzeniania się go na podległych im terenach.

Także w naszej siedzibie wprowadziliśmy szereg rozwiązań mających na celu zminimalizowanie możliwości zarażenia. Większa część zespołu pracuje zdalnie, pomieszczenia są regularnie dezynfekowane, a kontakty z kandydatami i kontrahentami utrzymujemy głównie za pomocą maili i telefonów.

Wyjazdy do pracy kandydatów, którzy wykazują jakiekolwiek objawy infekcji są przekładane na późniejsze terminy.

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Zespół Grupy InServ.

F

InServ Sp. z o.o. sk