fbpx

Praca za granicą

z czym wiąże się taki wyjazd?

Najważniejsze informacje przed rozpoczęciem pracy za granicą

Praca za granicą wiąże się przede wszystkim z tym, że wjeżdżam do kraju o innej kulturze – nie tylko kulturze pracy, ale również ogólnym zachowaniu tamtejszego społeczeństwa. To niejednokrotnie poważna przeprowadzka, zwłaszcza jeżeli musimy ją połączyć z pracą stacjonarną na miejscu. Gdzie wyjechać, by czuć się dobrze? Jak poradzić sobie z pracą za granicą? 

Praca w Niemczech – popularny wybór

Większość Polaków decydujących się na wyjazd z kraju do pracy – stałej bądź tymczasowej – decyduje się na wyjazd do naszych zachodnich sąsiadów. Wiele osób wyjeżdża również dalej, na przykład do Wielkiej Brytanii. Jednak Niemcy to lepszy wybór pod kątem nie tylko zarobku w wyższej walucie, ale również pod kątem „papierów”.

Do pracy w Niemczech nie potrzebne są dodatkowe dokumenty, jak jedynie dowód osobisty, ze względu na przynależność do Unii Europejskiej. Wyjazd za przysłowiowym chlebem można połączyć również z przyspieszoną nauką języka i zbieraniem doświadczenia, które jest również bardzo konieczne. Praca za granicą może się wiązać z pracą na stałe albo z pracą tymczasową. Obojętne, co wybierzemy – ważne, by znaleźć odpowiednią ofertę pracy, idealną dla nas i naszych potrzeb.

Praca w Niemczech - od czego zacząć?

Oferty pracy za granicą

Polonia u naszych sąsiadów i praca za granicą

Aby wyjazd nie był aż tak obciążający psychicznie, ze względu na wyjazd z kraju, w Niemczech bardzo silnie działa Polonia, dzięki której można się łatwo zaaklimatyzować w nowym miejscu. To dobry wybór, ze względu na panujące wtedy warunki – dzięki Polonii można porozmawiać z kimś po pracy, nawiązać nowe więzi i stosunki, nie tylko podczas wykonywania zadań, a także w wolnym czasie.

Agencje pracy zdają sobie sprawę z potrzeby bliskości rodaków, zwłaszcza w pracy za granicą, dlatego oferują dają możliwość zatrudnienia w dużych miastach w Niemczech. 

Ich oferty są bardzo dobrze przygotowane – w końcu mamy do czynienia z doświadczonymi firmami pracy stałej i tymczasowej. Dzięki nim odnajdziemy pracę, która spełni nasze wymagania i pozwoli dorobić.

Atuty pracy za granicą

Szanowni Państwo!

W związku z sytuacją wynikającą z rozprzestrzeniania się koronawirusa, chcielibyśmy jednoznacznie podkreślić, że zdrowie naszych pracowników i kontrahentów jest dla nas absolutnie najważniejsze! Co za tym idzie, pragniemy przypomnieć, że każda z osób, która w ramach umowy z nami podejmuje pracę za granicą, objęta jest rozszerzonym ubezpieczeniem zdrowotnym i w razie zaistnienia konieczności, może pełnoprawnie korzystać z usług lokalnej służby zdrowia. Dodatkowo, przez cały czas obowiązywania umowy, każdy nasz pracownik zawsze miał nieograniczone możliwości kontaktu telefonicznego z polskim opiekunem, który na bieżąco pomaga rozwiązywać wszelkie wymagające tego kwestie i służy pełną pomocą, choćby w przypadku zaistnienia konieczności tłumaczenia.

Dodatkowo, nasi kontrahenci na miejscu dokładają wszelkich starań i – w porozumieniu z lokalnymi władzami i służbami medycznymi – wdrażają na terenie zakładów pracy wszelkie niezbędne procedury służące ochronie zdrowia pracujących tam osób. Warto przy okazji nadmienić, że w rejonach, gdzie pracują nasi ludzie nie stwierdzono przypadków zarażeń koronawirusem, a szwedzkie i niemieckie służby wykazują się bardzo dużą skutecznością w ograniczaniu rozprzestrzeniania się go na podległych im terenach.

Także w naszej siedzibie wprowadziliśmy szereg rozwiązań mających na celu zminimalizowanie możliwości zarażenia. Większa część zespołu pracuje zdalnie, pomieszczenia są regularnie dezynfekowane, a kontakty z kandydatami i kontrahentami utrzymujemy głównie za pomocą maili i telefonów.

Wyjazdy do pracy kandydatów, którzy wykazują jakiekolwiek objawy infekcji są przekładane na późniejsze terminy.

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Zespół Grupy InServ.

F

InServ Sp. z o.o. sk