Jak zarabiać w internecie?

Zarabianie w internecie w dzisiejszych czasach mocno się upowszechniło. Nie da się nie zauważyć, że większość aspektów naszego życia przenosi się obecnie do sieci, więc tzw. home office również już nikogo nie dziwi. Czy da się w ten sposób dużo zyskać? Wszystko zależy od Twojego podejścia, ponieważ jak każda praca, również praca online wymaga zaangażowania i systematyczności. Zarabianie przez internet może stać się Twoim sposobem na utrzymanie lub doskonałą szansą na zdobycie dodatkowej gotówki bez wychodzenia z domu. Zobacz, jakie masz możliwości!

Na czym polega praca przez internet w domu?

Praca zdalna to wykonywanie zadań powierzonych przez pracodawcę lub zleceniodawcę poza siedzibą firmy, najczęściej w domu pracownika. To świetne rozwiązanie dla przedstawicieli tzw. wolnych zawodów np. specjalistów SEO, redaktorów, tłumaczy czy grafików, ale także młodych mam, które chcą pogodzić zarabianie pieniędzy z opieką nad dzieckiem i osób chcących sobie dorobić. 

Największą zaletą pracy zdalnej jest wygoda, ponieważ umożliwia pracę z dowolnego miejsca na ziemi. Nie trzeba każdego dnia dojeżdżać do biura, stać w korkach i wydawać pieniędzy na mieście podczas przerw obiadowych. Istnieje wiele profesji, które umożliwiają pracę zdalną, nawet bez doświadczenia. Dodatkowo dzięki pracy online możesz sobie dorobić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie, nie ruszając się z domu. Dowiedz się, jak zarobić przez internet!

zarabianie w internecie

Jak zarobić w internecie? Zdalny rekruter:

Słyszałeś o pracy w charakterze zdalnego rekrutera? Stanowi ona świetny sposób na zarabianie w domu w wolnych chwilach. Prosta umowa, minimum formalności i gwarantowany dochód? To wszystko jest możliwe pod warunkiem, że nawiążesz współpracę z wiarygodnym i zaufanym zleceniodawcą. Jednym z nich może być firma budowlana z wieloletnim doświadczeniem, np. InServ. Dzięki wypracowanej przez firmę pozycji na rynku, nie istnieje nawet najmniejsze ryzyko niepowodzenia. Dodatkowo zarabianie w ten sposób to tak naprawdę brak jakichkolwiek zobowiązań – pracujesz, jak chcesz i kiedy chcesz. Wystarczy, że w wybrany przez siebie sposób znajdziesz pracownika budowlanego i go polecisz, a otrzymasz 220 euro za każdą taką osobę. Dlaczego warto?

Współpraca z InServ to przede wszystkim:

  • szybki wyjazd za granicę (niemalże od ręki), dzięki czemu polecony przez Ciebie pracownik może od razu zarabiać;
  • skrócony okres próbny – już po 2 tygodniach dostajesz swój przelew – 220 euro – na konto (w tym czasie kontrahent jest w stanie ocenić czy polecony pracownik zna się na swojej pracy);
  • skrócony czas poszukiwania zatrudnienia – fachowiec z konkretnej branży zostaje od razu skierowany do profesjonalnej firmy budowlanej, gdzie znajdzie zlecenie dopasowane do konkretnych kwalifikacji.

Praca przez internet – copywriting

Copywriting polega na tworzeniu tekstów SEO, wspomagających optymalizację stron www, na których zostaną one umieszczone, chociaż wraz z rozwojem branży narodziło się wiele specjalności. Copywriter może również pisać e-booki, slogany reklamowe, scenariusze, artykuły do gazet czy książki. Według raportu z 2020 r. wynika, że pisanie tekstów na zlecenie stało się przede wszystkim pracą dorywczą, a nie docelowym sposobem na utrzymanie. 

Ta branża cieszy się popularnością wśród młodych ludzi, najczęściej studentów lub absolwentów, od których wymaga się doskonałej znajomości ortografii i zasad języka polskiego. Gdzie znaleźć zlecenia? Przede wszystkim na grupach facebook’owych np. COPYWRITERZY lub specjalnych portalach typu goodcontent.pl. Ile można zarobić? Większość copywriterów zarabia poniżej 1000 zł, ale zależy to oczywiście od liczby zleceń i stawek – na początku Twojej drogi będą one znacznie niższe niż doświadczonej osoby.

praca w domu
jak zarabiać przez internet

Wypełnianie ankiet – praca z domu

Wypełnianie ankiet to dobry sposób na zarobek przez internet, ale dobrze wiedzieć, że raczej trudno się z tego utrzymać. Sprawdzi się, gdy chcesz dorobić sobie do pensji, a brak wolnego czasu uniemożliwia Ci podjęcie innego zajęcia. W sieci znajdziesz wiele serwisów oferujących taką współpracę – jednak lepiej podchodzić do nich z dużym dystansem, zwłaszcza gdy proponują zarobki sięgające 2 tysięcy dziennie. Stawki w tej branży są zdecydowanie mniejsze i w zależności od poświęconego czasu wahają się od 50 do 250 zł miesięcznie. Jak zacząć? Sprawdź serwisy takie, jak epanel.pl lub myiyo.com i pamiętaj,  żeby przed rejestracją konta sprawdzić opinie użytkowników na temat danej firmy.

Sklep internetowy jako sposób na zarabianie w domu

Już większość Polaków robi zakupy online, dlatego to dobry moment, aby rozpocząć działania w branży e-commerce. Możesz to zrobić na dwa sposoby: poprzez założenie sklepu internetowego lub wystawianie przedmiotów na portalach aukcyjnych. W tym przypadku liczy się dobry pomysł i odnalezienie niszy na rynku, ponieważ sprzedawać można praktycznie wszystko – kosmetyki, ubrania, książki, świece czy ręcznie robione przedmioty i biżuterię. W osiągnięciu lepszych wyników pomaga jednoczesne prowadzenie kont na mediach społecznościowych, gdzie warto reklamować swoje produkty. Taka praca w domu może być dochodowa, jednak wymaga dużego nakładu czasu i wiąże się z koniecznością produkcji, przyjmowania zamówień, magazynowania oraz rozliczeń. 

praca przez internet
jak zarobić w internecie

Praca w domu przez internet dla tłumacza

Zastanawiasz się, jak zarabiać przez internet? Jeśli biegle posługujesz się językiem obcym, spróbuj swoich sił w roli tłumacza. Tłumaczy poszukują duże korporacje, mniejsze firmy, a nawet osoby prywatne, dlatego ogłoszeń nie brakuje. Taka praca internetowa wiąże się z tłumaczeniem oficjalnych dokumentów, krótkich tekstów użytkowych czy napisów do filmów i seriali. Zarobki w tej branży mogą być bardzo zróżnicowane w zależności od liczby przetłumaczonych stron oraz języka, a także ilości poświęconego czasu i zaangażowania. Dla przykładu – przetłumaczenie prostego dokumentu z języka angielskiego lub niemieckiego na język polski to od 20 do 35 zł za stronę.

Zarabiaj w domu udzielając korepetycji

Zanim zaczniesz rozważać możliwość udzielania korepetycji online, zastanów się, czy lubisz kontakt z ludźmi, a przede wszystkim czy posiadasz szeroką wiedzę z jakiegoś przedmiotu oraz, czy potrafisz ją przekazywać. Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na tak postawione pytania, spróbuj swoich sił. Jeśli nigdy nie udzielałeś korepetycji i brakuje Ci doświadczenia – zareklamuj swoje usługi na specjalnych portalach branżowych. Korepetycji online można udzielać przez popularne, darmowe komunikatory, takie jak Skype czy Google Hangouts. Czy taki pomysł na pracę jest opłacalny? Ceny z godzinę korepetycji wahają się od 30 do 90 zł, sam oceń czy będzie to dla Ciebie atrakcyjne źródło dochodu.

praca online
praca z domu

Praca zdalna z domu przy montażu i edycji filmów

Obecnie można zaobserwować rosnący trend i zapotrzebowanie na treści wideo, dlatego osoby zajmujące się profesjonalną obróbką filmów nie mogą narzekać na brak ofert. Jak rozpocząć swoją przygodę w tej branży? Tak naprawdę, aby zacząć pracę zdalną, wystarczy podstawowy kurs z Adobe Premiere Pro lub DaVinci Resolve. Zarabiać można, montując teledyski, nagrania z imprez okolicznościowych czy z wakacji, ale montażystów poszukują także youtuberzy oraz osoby na co dzień zajmujące się produkcją różnego rodzaju filmów. Warto na początku zareklamować swoje usługi na portalach ogłoszeniowych i czekać na pierwsze zlecenia. Początkujący montażysta otrzyma od 40 do 80 zł za krótkie video, ale specjaliści mogą zyskać nawet 1000 zł za produkcję.

Praca w domu przy komputerze – prowadzenie bloga

Okazuje się, że blogowanie może przynieść realne pieniądze w stosunkowo krótkim czasie. Wykorzystaj swoje pasje i zacznij o nich pisać. Jak na tym zarobić? Istnieją cztery najskuteczniejsze metody. Możesz zdecydować się na sprzedaż artykułów sponsorowanych, reklamy i programy partnerskie, sklep internetowy lub współpracę z markami. Jeśli zainteresujesz czytelników, chętnie do Ciebie wrócą. Oczywiście umiejętność pisania będzie kluczowa w tym przypadku. Treści powinny być ciekawe i przyjazne w odbiorze – tylko w ten sposób zjednasz sobie ludzi. Na przykład w ostatnim czasie popularność zdobywają blogi parentingowe opisujące życie młodych rodziców. Jeśli chcesz, aby blogowanie stało się Twoim zawodem i głównym źródłem dochodu, powinieneś wykorzystać WordPress i zakupić własną domenę. 

praca w internecie
jak zarabiać w domu

Jak zarabiać w internecie w mediach społecznościowych

Media społecznościowe pochłaniają naprawdę duże ilości wolnego czasu, dlatego czemu nie wykorzystać ich w nieco lepszy sposób? W social mediach można naprawdę sporo zarobić, zostając influencerem. Zdobycie popularności wymaga jednak czasu, cierpliwości i zaangażowania. Najpopularniejsze platformy do komunikowania się z odbiorcami to Instagram, YouTube i w ostatnim czasie także TikTok. Lubisz wrzucać zdjęcia? Wybierz Instagram. Lubisz nagrywać dłuższe video? YouTube będzie do tego idealny. Ale nie musisz ograniczać się do jednej formy, czasem warto je połączyć. Wielu znanych influencerów prowadzi swoje profile na każdym z tych portali. Zarabianie w mediach społecznościowych sprowadza się do publikowania płatnych treści i artykułów sponsorowanych, a stawki zależą od liczby obserwujących i wahają się od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych za wpis.

Jak zarobić przez internet i nie dać się oszukać?

Praca w internecie ma wiele zalet, ale trzeba pamiętać, aby być ostrożnym i umiejętnie dobierać zleceniodawców. W sieci jest mnóstwo ogłoszeń, które mają zwabić nieświadomych kandydatów. Oto lista zabiegów stosowanych przez osoby podszywające się pod pracodawców:

  • oferowanie ogromnych sum pieniędzy bez żadnego wysiłku;
  • konieczność odbycia płatnego szkolenia z góry;
  • prośba o zrobienie przelewu lub wysłania SMSa autoryzacyjnego;
  • konieczność wypełnienia kwestionariusza z najważniejszymi danymi osobowymi (PESEL);
  • wymóg przesłania skanu dowodu osobistego.

Jeśli spotykasz się z podobną sytuacją, zastanów się, czy firma, z którą chcesz nawiązać współpracę, jest na pewno wiarygodna i nie chce wyłudzić od Ciebie pieniędzy. Polecamy zapoznanie się z opiniami w internecie oraz sprawdzenie autentycznych informacji o firmie np. NIPu i REGONu. Poza tym przyjrzyj się dokładnie stronie internetowej – literówki i zmienione szyki zdań powinny wzbudzić w Tobie wątpliwości, podobnie jak treści maili. 

Firma z wieloletnim stażem na rynku pracy, taka jak InServ nie powinna budzić Twoich wątpliwości. Posiadamy pozytywne opinie kontrahentów oraz zadowolonych pracowników, aktywnie działamy w mediach społecznościowych, a wszelkie informacje o nas są ogólnodostępne. Dzięki temu możesz bez obaw spróbować swoich sił jako zdalny rekruter, szczególnie jeśli znasz fachowców z branży budowlanej. 

Najnowsze wpisy

Przeczytaj też inne nasze artykuły

Monter - na czym polega jego praca i czym zajmuje się monter za granicą?
Monter - na czym polega jego praca i czym zajmuje się monter za granicą?
Monter jest wykwalifikowanym robotnikiem, posiadającym techniczną wiedzę, która pozwala mu kompleksowo wykonywać określone zadania. To, czym monterzy konkretnie zajmują się...
Święto w Niemczech - dni wolne w Niemczech 2022
Święto w Niemczech - dni wolne w Niemczech 2022
Święta i obowiązujące dni wolne od pracy wyczekiwane są z wytęsknieniem przez większość zatrudnionych ludzi. Jeśli wiesz kiedy przypadają, możesz...
Szczepienia w Niemczech COVID-19 - jakie są zasady wyjazdu i pracy w Niemczech?
Szczepienia w Niemczech COVID-19 - jakie są zasady wyjazdu i pracy w Niemczech?
Niemcy są jednym z częściej wybieranych kierunków przez Polaków. Nasi rodacy wyjeżdżają głównie w celach turystycznych lub zawodowych. Pandemia COVID-19...
Skontaktuj się z InServ