fbpx

Dla szukających pracy

za granicą

Krótki poradnik i najważniejsze informacje

Szukając pracy, warto pamiętać o kilku wskazówkach, takich, które wspomogą nas w tych poszukiwaniach. Chociaż mamy wiele różnych zgłoszeń i ofert, ciężko wybrać taką, która w stu procentach by nas satysfakcjonowała. A dodatkowo lepiej przed poważnymi poszukiwaniami odnieść się do poniższych wskazówek. One na serio pomogą w wyborze i ostatecznej decyzji.

O czym należy pamiętać, szukając pracy?

To pytanie zadają sobie wszyscy ludzie, którzy zrezygnowali ze swojej pracy lub szukają pierwszego zatrudnienia. Wszystko zależy od naszych umiejętności, doświadczenia i odbytych szkoleń lub skończonych szkół. Nie tylko wyższych, ale również o charakterze technicznym.

Zastanówmy się, na co jesteśmy gotowi, a do czego lepiej się nie zatrudniać. Innymi słowy – poznajmy się raz jeszcze i oceńmy nabyte już umiejętności. To szczególnie ważne w przypadku wyboru pracy za granicą. W Niemczech na przykład bardzo istotni są specjaliści z całej branży technicznej, technologicznej czy budowlanej. To w ten sposób bardzo często zatrudnia się na dobrze płatne stanowiska Polaków. Dlatego jeżeli potrafisz spawać, murować czy wykonywać inne czynności, wymagające wiedzy i przeszkolenia, a nierzadko doświadczenia, wyszukaj ofert pracy poza Polską.

To nie jest oczywiście obowiązek – ale być może odpowiednia inwestycja?

Przed rozpoczęciem pracy za granicą

Praca za granicą w branży budowlanej

Budowlanka i praca za granicą

Taka inwestycja, jak wspominaliśmy, kryje się w wyborze odpowiedniej branży. To podstawa, jeżeli chcemy znaleźć wymarzoną pracę, nie tylko pod kątem zarobków. Dobrą opcją jest praca w szeroko pojętym budownictwie, w którym ciągle potrzeba ekspertów, specjalistów i odpowiednio przeszkolonych ludzi.

Budowlanka to branża stale rozwijająca się – poprzez rozwijanie się miast i miasteczek, a także całych metropolii. Głównie za granicą możemy znaleźć dobrze płatne stanowiska, nie tylko na pracę stałą – ale również sezonową. Wybór takiego zatrudnienia niesie ze sobą pewne konsekwencje. Na przykład przymus tymczasowego opuszczenia rodzinnego domu lub przeprowadzki z całą rodziną. Ale wiele dobrych agencji pracy oferuje bardzo ciekawe warunki zatrudnienia u zleceniodawców i przyszłych pracodawców – zakwaterowanie dla pracownika czy zwrot kosztów podróży. 

Warto się zastanowić nad każdą opcją, jeżeli podejmujemy tak ważną decyzję. Wtedy będziemy pewni, czy na pewno chcemy pracować w kraju, czy za granicą. W końcu praca jest jedną z najważniejszych rzeczy w naszym życiu – ważne, by wybrać ją mądrze.

Najnowsze oferty pracy w Niemczech

Szanowni Państwo!

W związku z sytuacją wynikającą z rozprzestrzeniania się koronawirusa, chcielibyśmy jednoznacznie podkreślić, że zdrowie naszych pracowników i kontrahentów jest dla nas absolutnie najważniejsze! Co za tym idzie, pragniemy przypomnieć, że każda z osób, która w ramach umowy z nami podejmuje pracę za granicą, objęta jest rozszerzonym ubezpieczeniem zdrowotnym i w razie zaistnienia konieczności, może pełnoprawnie korzystać z usług lokalnej służby zdrowia. Dodatkowo, przez cały czas obowiązywania umowy, każdy nasz pracownik zawsze miał nieograniczone możliwości kontaktu telefonicznego z polskim opiekunem, który na bieżąco pomaga rozwiązywać wszelkie wymagające tego kwestie i służy pełną pomocą, choćby w przypadku zaistnienia konieczności tłumaczenia.

Dodatkowo, nasi kontrahenci na miejscu dokładają wszelkich starań i – w porozumieniu z lokalnymi władzami i służbami medycznymi – wdrażają na terenie zakładów pracy wszelkie niezbędne procedury służące ochronie zdrowia pracujących tam osób. Warto przy okazji nadmienić, że w rejonach, gdzie pracują nasi ludzie nie stwierdzono przypadków zarażeń koronawirusem, a szwedzkie i niemieckie służby wykazują się bardzo dużą skutecznością w ograniczaniu rozprzestrzeniania się go na podległych im terenach.

Także w naszej siedzibie wprowadziliśmy szereg rozwiązań mających na celu zminimalizowanie możliwości zarażenia. Większa część zespołu pracuje zdalnie, pomieszczenia są regularnie dezynfekowane, a kontakty z kandydatami i kontrahentami utrzymujemy głównie za pomocą maili i telefonów.

Wyjazdy do pracy kandydatów, którzy wykazują jakiekolwiek objawy infekcji są przekładane na późniejsze terminy.

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Zespół Grupy InServ.

F

InServ Sp. z o.o. sk