Praca za granicą – najbardziej poszukiwani fachowcy za granicą

  • InServ
  • Blog
  • Praca za granicą – najbardziej poszukiwani fachowcy za granicą

Zagraniczny rynek pracy oferuje najczęściej lepsze warunki finansowe i więcej możliwości rozwoju niż ma to miejsce w Polsce. Pracownicy z branży budowlano-remontowej mogą znaleźć bardzo dużo ofert pracy w Niemczech, ponieważ tam zapotrzebowanie na fachowców stale wzrasta. Poniżej wymieniliśmy i opisaliśmy stanowiska najbardziej poszukiwanych fachowców za granicą. Przed wysłaniem CV warto sprawdzić na jakie oferty pracy możemy aplikować biorąc pod uwagę swoje umiejętności i doświadczenie w branży budowlanej. 

Praca brukarz za granicą

Praca brukarza polega na układaniu kostki brukowej. Brukarz może być zatrudniony przy trzech rodzajach prac: 

  • brukarstwo przemysłowe – tworzenie parkingów, placów, chodników, krawężników itp.
  • praca przy prywatnych posesjach – układanie kostki brukowej wokół domów i prywatnych nieruchomości.
  • brukowanie z tworzeniem ogrodów – do tego typu pracy wymagana jest umiejętność pracy przy ogrodach. Do zadań na tym stanowisku należy między innymi układanie kostki dekoracyjnej, układanie małych murków z kamienia, sztucznej trawy i prace ziemne. Poza tymi umiejętnościami trzeba mieć dobry zmysł estetyczny.

Jeżeli chciałbyś pracować jako brukarz, praca za granicą w tym zawodzie może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Poza lepszymi zarobkami możesz też zyskać nowe doświadczenie w branży budowlanej. Sprawdź nasze aktualne stanowiska na Brukarza za granicą

Operator CNC praca za granicą 

Operator maszyn CNC zajmuje się głównie obsługą tych maszyn, ale zdarzają się też oferty pracy, które wymagają nie tylko umiejętności obsługi, ale także programowania tego sprzętu. W tym przypadku praca CNC (zagranica) dzieli się na dwa rodzaje:

  • operator CNC – zajmuje się obsługą maszyn CNC, włącza i wyłącza produkcję i w międzyczasie sprawdza czy maszyna dobrze przygotowuje elementy. Do tej pracy wymagane jest doświadczenie na takim stanowisku i umiejętność obsługi maszyn CNC.
  • programista CNC – poza obsługą maszyn zajmuje się też ich programowaniem. Programista CNC musi umieć wykonać wzór na daną część, dokładnie wymierzyć i zaprogramować ją w maszynie. Wymagana jest umiejętność tworzenia wzorów i programowania sprzętu. 

Zobacz oferty pracy dla Operatora CNC

Dekarz Zagranica

Praca dekarz – zagranica

Praca dekarza to praca na wysokościach. Nie zawsze pracodawca wymaga od pracownika uprawnień do pracy na wysokościach, jednakże jest to dokument mile widziany na tym stanowisku. Często natomiast poszukiwani są wykształceni dekarze po szkole lub kursach dekarskich. Samoucy również są wartościowymi pracownikami, jednak u nich częściej liczą się lata doświadczenia.  Dekarze mogą pracować na dachach płaskich albo skośnych. Praca na dachu płaskim jest łatwiejsza, ponieważ dekarz ma pod sobą stabilną powierzchnię. Mogą pracować ze zwykłą dachówką, jak i blachodachówką. Na terenie Niemiec również istotną kwestią jest umiejętność opierzenia komina. Pomocnicy dekarza pracują zarówno na dachu jak i na ziemi – wtedy najczęściej odbierają i dostarczają materiały na dach. Jeżeli interesuje Cię praca w tym zawodzie to warto sprawdzić oferty pracy (dekarz zagranica) właśnie w Niemczech, ponieważ proponują oni dobre warunki pracy i wysokie zarobki.

Szukamy specjalistów z jerzykiem – Praca Dekarz Zagranica

Elektryk zagranica / Elektromonter praca za granicą

Elektrycy to najczęściej osoby, które ukończyły szkołę kierunkową oraz mają uprawnienia SEP. Elektryków samouków spotykamy rzadziej, zazwyczaj zajmują się oni prostymi pracami elektrycznymi, takimi jak na przykład montaż punktów świetlnych (lamp) czy podłączanie gniazdek. Są to też zadania, którymi zwykle zajmuje się elektromonter. 

W zależności od napięć z jakimi elektryk będzie pracować, pracodawca będzie wymagał aktualnych uprawnień, więc warto o nie zadbać. Jeśli chciałbyś podjąć pracę w tym zawodzie i masz doświadczenie jako elektromonter. Praca za granicą to dobra opcja, aby rozwijać się w tej profesji oraz dobrze zarobić.

Jestem elektrykiem / elektromonterem i posługujesz się językiem niemieckim? Zobacz aktualną ofertę: Elektryk Zagranica

Praca za granicą hydraulik

Praca na stanowisku hydraulika polega głównie na łączeniu w całość rur i całej instalacji wodno-kanalizacyjnej. Pracę tą wykonuje się zarówno na zewnątrz (np. rury przy drogach, kanalizacja zewnętrzna), jak i wewnątrz (w mieszkaniach i domach, głównie pod kuchnie i łazienki). Aby podjąć pracę w tym zawodzie często wymagane jest kierunkowe wykształcenie lub doświadczenie jako hydraulik. Praca za granicą dla fachowców w tej profesji nie powinna być trudna do znalezienia, ponieważ jest duże zapotrzebowanie na takich specjalistów.

Podobnym stanowiskiem jest monter izolacji. Praca za granicą dla monterów izolacji polega między innymi na izolacji rur lub kotłów ciepłowniczych. Pracownicy owijają to warstwą ocieplającą lub po prostu wykonują samą izolację.

Praca dla hydraulika za granicą

Lakiernik zagranica

W branży budowlanej stanowisko lakiernika dotyczy lakiernika przemysłowego. Osoba na tym stanowisku zajmuje się na przykład lakierowaniem kontenerów. Są różne metody lakierowania, w tym agregatem. Praca jako lakiernik (zagranica) wymaga więc umiejętności obsługi agregatu oraz znajomości metod lakierowania. 

Praca za granica Malarz

Zadaniem malarza jest malowanie powierzchni pędzlem, wałkiem lub metodą natryskową. Dobry malarz musi znać wszystkie te metody, pracę musi wykonywać szybko i dokładnie, ponieważ na to głównie zwracają uwagę pracodawcy. Do jego zadań należy też przygotowanie powierzchni przed malowaniem. W Niemczech często jest to stanowisko łączone z tapeciarzem lub szpachlarzem, więc jeśli interesuje Cię praca dla malarzy szpachlarzy za granicą, to warto rozejrzeć się za ofertami pracy w różnych wariantach zatrudnienia. Gdy do pracy zgłasza się dobry malarz zagranica oferuje naprawdę dobre warunki zatrudnienia, więc warto sprawdzić oferty pracy w Niemczech.

Praca Malarz Zagranica – Sprawdź Aktualne Oferty Pracy

Monter okien i drzwi – praca za granicą

To stanowisko często pojawia się rozdzielnie, to znaczy oferta pracy dotyczy typowo montera od okien lub drzwi. Monter zajmujący się oknami osadza okna i parapety oraz izoluje je. Pracownik na tym stanowisku musi być dość silny i skoncentrowany, ponieważ głównie pracuje z dużymi i ciężkimi szybami. Praca montera drzwi polega na montażu futryn oraz różnego rodzaju drzwi. Mogą to być małe drzwi mieszkaniowe jak i duże na przykład do sal konferencyjnych lub budynków uniwersytetów. Praca jako monter okien i drzwi (praca za granicą) zazwyczaj odbywa się zespołach dwuosobowych, monterzy nigdy nie pracują w pojedynkę. 
Zajmujesz się wstawianiem okien i drzwi? Zobacz naszą aktualną ofertę pracy za granicą dla montera okien i drzwi

Monter płyt GK praca za granicą

Płyty GK to inaczej regipsy, kartongipsy. Monter płyt GK w pierwszej kolejności montuje metalowy stelaż, następnie układa na to regips, łączy to siatką lub flizeliną, a na koniec szpachluje. W tym zawodzie ważna jest szybkość, ponieważ wykonuje się sporą liczbę płyt GK, nie są to pojedyncze zlecenia. Jeśli chciałbyś pracować jako monter, praca za granicą w tym zawodzie jest dostępna od zaraz.

Praca Regipsiarz Zagranica

Praca za granicą dla murarzy 

Jesteś pracownikiem z doświadczeniem na stanowisku murarza? W pracy jako murarz zagranica proponuje naprawdę dużo możliwości. Często poza samym zatrudnieniem jako murarz są też oferty pracy na stanowiska łączone, takie jak: murarz/zbrojarz, murarz/szalunki/zbrojenia, murarz/tynkarz, murarz/operator koparki. Możliwości jest naprawdę dużo, wszystko zależy od posiadanych umiejętności z branży budowlanej. Murarz musi dobrze wypoziomować mir, żeby konstrukcja była prosto, musi też umieć murować z różnych rodzajów cegieł (pustaki, kamień naturalny, piaskowiec itp.). Mile widziana jest umiejętność murowania klinkieru, który używany jest na przykład przy kominkach. Murarz/zbrojarz dodatkowo zajmuje się metalową konstrukcją, która trzyma całą ścianę, natomiast aplikując na ofertę dotyczącą murarza z szalunkami pracownik powinien umieć montować drewnianą konstrukcję zwaną szalunkami, którą następnie zalewa się betonem. Jeżeli interesuje Cię taka praca, murarz (zagranica) jest jednym z najbardziej poszukiwanych fachowców w Niemczech, więc na pewno znajdziesz odpowiednią ofertę dla siebie.

Praca Murarz za Grabnicą – Murarz Niemcy – Aktualne oferty!

Operator koparki zagranica 

Aby podjąć pracę jako operator koparki wymagane są do tego odpowiednie uprawnienia. Jedynym rodzajem pracy na koparce bez uprawnień jest praca na minikoparce, gdzie zazwyczaj kopie się rowy na przykład pod światłowody, aczkolwiek niektórzy pracodawcy wymagają też przy takiej pracy odpowiednich kursów. Poza tym można podjąć też pracę na zwykłej koparce czy koparko-ładowarce, ale trzeba pamiętać o tym, że wielkość tego sprzętu ma znaczenie i trzeba mieć udokumentowane odpowiednie doświadczenie. Operator koparki zajmuje się kopaniem w różnych  miejscach rozmaitych terenów. Może zajmować się pracami rozbiórkowymi, kopaniem rowów, przygotowywaniem terenu pod place zabaw, pod budowę itp. Przed rozpoczęciem pracy w tym zawodzie trzeba najpierw zdobyć odpowiednie uprawnienia i doświadczenie, aby aplikować na oferty pracy. Aby znaleźć pracę jako operator koparki (zagranica) OLX może być bardzo pomocnym portalem z ogłoszeniami na to stanowisko.

Praca zbrojarz zagranica

Zbrojarz zajmuje się głównie tworzeniem zbrojeń pod budynki. Jest to metalowa konstrukcja, która wspiera całą konstrukcję budynku. Do pracownika na tym stanowisku może też należeć wyginanie końców zbrojenia, jeżeli nie są one fabrycznie wygięte. Jest to mile widziany atut u pracowników aplikujących do pracy na zbrojarza. Zbrojenia na koniec zalewa się betonem, więc ważne jest, aby pracownik wykonywał swoją pracę dokładnie, ponieważ konstrukcja musi być stabilna i trwała. Dla osób, których interesuje praca za granicą, zbrojarz jest jedną z licznych możliwości podjęcia zatrudnienia, wszystko zależy od posiadanego doświadczenia w pracy na budowie.

Praca dla glazurnika za granicą

Glazurnik jest znany inaczej jako fliziarz, kafelkarz lub płytkarz. Na tym stanowisku można pracować w formie przemysłowej (duże powierzchnie, np. galerie, baseny) i w formie prywatnej (np. kuchnie, łazienki). W pracy przy zleceniach przemysłowych najważniejsza jest szybkość pracownika, ponieważ są to duże powierzchnie. Płytkarz musi umieć posługiwać się maszynką do płytek oraz poziomicą laserową, ponieważ jest to wymagane u większości pracodawców. Poszukujemy pracowników z jerzykiem niemieckim „Glazurnik Zagranica

Szpachlarz – praca za granica

Stanowisko szpachlarza często połączone jest z malarzem. Praca polega na zwykłym szpachlowaniu ścian i równomiernym rozprowadzaniu. Poza stanowiskiem szpachlarza można też znaleźć oferty pracy jako szpachlarz Q3, co polega na nakładaniu trzech osobnych warstw na ścianę i wymaga to dużej dokładności. Aktualnie praca dla malarzy-szpachlarzy za granicą oraz dla szpachlarzy Q3 jest dostępna od zaraz, ponieważ jest dużo ofert na to stanowisko, a niewielu specjalistów w tej dziedzinie, którzy wysyłają swoje CV.

Tynkarz maszynowy – praca za granica 

Tynkarze dzielą się na dwa rodzaje:

  • tynkarze ręczni – prace wykonują ręcznie, samodzielnie zacierają tynk bez pomocy maszyn.
  • tynkarze maszynowi – korzystają w swojej pracy z agregatu, który natryskuje tynk na ścianę automatycznie.

Pracownik aplikujący na stanowisko tynkarza musi cechować się dużą siłą, aby utrzymać agregat oraz precyzją, żeby równomiernie nakładać tynk. Do pracy w tym zawodzie (tynkarz zagranica) wymagane jest także doświadczenie na tym stanowisku, ponieważ jest to praca wymagająca dużej staranności. 

Serwis ogłoszeniowy – Praca za granicą

Praca za granicą na budowie wymaga nie tylko doświadczenia, ale w niektórych przypadkach również odpowiednich uprawnień. Przed rozpoczęciem poszukiwań odpowiedniej oferty pracy warto zapoznać się z tym jakie zadania czekają nas na poszczególnych stanowiskach. Można wówczas zweryfikować czy ma się odpowiednie umiejętności i czy praca w takiej profesji nam się spodoba. Ofert możemy szukać samodzielnie w internecie, w różnych serwisach ogłoszeniowych lub po prostu skorzystać z usług agencji pracy, która pomoże nam dobrać odpowiednie stanowisko i przygotować się do pracy za granicą.

Najnowsze wpisy

Przeczytaj też inne nasze artykuły

Oktoberfest - największe święto piwa Niemcy
Oktoberfest - największe święto piwa Niemcy
Oktoberfest - spis treści Co to Oktoberfest?Co wyróżnia festiwal piwa w Bawarii?Jak przebiega Oktoberfest Niemcy?Niemcy Oktoberfest - piwna ucztaOktoberfest -...
Gewerba - Praca za granicą na gewerbie - jakie zalety ma gewerba?
Gewerba - Praca za granicą na gewerbie - jakie zalety ma gewerba?
Praca w Niemczech na gewerbe staje się coraz częściej wybieraną formą zatrudnienia. Gewerba to nic innego, jak działalność gospodarcza na...
CV wzór pracownik fizyczny - Jak stworzyć dobre CV?
CV wzór pracownik fizyczny - Jak stworzyć dobre CV?
CV jest podstawowym dokumentem umożliwiającym znalezienie pracy. Nieprawidłowo wykonane może zniechęcić pracodawcę do Twojej kandydatury oraz stanowić źródło problemów z...
Skontaktuj się z InServ

InServ Sp. z o.o. sk