Średnie zarobki w Niemczech – ile można zarobić w Niemczech

 • InServ
 • Blog
 • Średnie zarobki w Niemczech - ile można zarobić w Niemczech

Już od wielu lat zarobki w Niemczech należą do jednych z najwyższych w Unii Europejskiej. Niemcy stanowią więc bardzo atrakcyjny kierunek emigracji zarobkowej, szczególnie dla Polaków, do których poza wysokością wynagrodzenia, przemawia też bliskość tego kraju oraz wyższy standard życia. Mimo istniejącego bezrobocia, wciąż poszukiwani są specjaliści do wielu branż. Duże szanse na zatrudnienie mają pracownicy fizyczni, opiekunowie osób starszych, inżynierowie, informatycy oraz osoby z branży hotelarskiej gastronomicznej, a także rolniczej.

Średnie zarobki w Niemczech – z tego artykułu dowiesz się:

Zarobki w Niemczech – dlaczego warto?

Zarobki w krajach Europy Zachodniej są zazwyczaj wyższe od zarobków w naszym kraju. Część Polaków wyjeżdża do Niemiec w celu podjęcia pracy, która zagwarantuje im wyższe wynagrodzenie i pozwoli zaoszczędzić trochę pieniędzy. Wiele osób wyjeżdżając do pracy za granicę, osiedla się tam na stałe, inni jeżdżą tylko sezonowo, aby na przykład zarobić na dom, samochód czy studia. Niemcy są jednym z częściej wybieranych krajów przez Polaków, do których jeździ się w celach zarobkowych. Jednym z czynników decydujących o tym, jest fakt, że to kraj sąsiadujący z Polską i pozwala na częstsze przyjazdy do ojczyzny, aby odwiedzić rodzinę oraz  przyjaciół. Trudno jednak zaprzeczyć, że najważniejszym powodem wyjazdów są po prostu wysokie wynagrodzenia dla pracowników. 

Jakie są korzyści pracy w Niemczech

Kolejnym plusem mieszkania i pracy w Niemczech jest łatwiejszy dostęp do lekarzy, lepiej zaopatrzone szpitale i przychodnie oraz lepsze warunki dla pracowników. Rząd niemiecki dba o to, aby w ich kraju wszystkim dobrze się żyło i mieszkało, co pozwala im pozyskiwać nowych mieszkańców oraz pracowników dla swojej gospodarki. Komfort życia w Niemczech jest wysoki, ponieważ dbają oni o swoich obywateli. Takie wnioski można wysnuć patrząc chociażby na to, ile zarabiają w Niemczech pracownicy budowlani. 

Podsumowując, jakie są plusy pracy w Niemczech?

 • wysokie zarobki, szczególnie w branży budowlanej,
 • łatwość znalezienie zatrudnienia, dużo miejsc pracy,
 • blisko do Polski,
 • dużo połączeń komunikacyjnych z Polską,
 • opieka medyczna na wysokim poziomie.
Sprawdź aktualne oferty pracy dla pomocników budowlanych

Zarobki w Niemczech budowlanka 

Obecnie znalezienie dobrego fachowca jest na wagę złota. W dzisiejszych czasach pracownicy z branży budowlanej i remontowej, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie mogą naprawdę dużo zarabiać dzięki swoim umiejętnościom. Jeżeli nie uda Ci się znaleźć dobrego zatrudnienia w kraju, to zawsze możesz zdecydować się na pracę za granicą. Niewątpliwie zarobki w Niemczech na budowie są wyższe niż w Polsce, ponieważ zauważalne jest duże zapotrzebowanie na prawdziwych fachowców, których brakuje w ich kraju. Wielu Polaków zastanawia się jednak nad tym ile się zarabia w Niemczech i czy wyjazd na pewno jest opłacalną alternatywą.

Dlaczego warto zdecydować się na pracę za granicą? Wszyscy fachowcy z doświadczeniem zawodowym mogą się spodziewać wyższych zarobków za tą samą pracę, którą wykonują w naszym kraju. Chcesz wiedzieć ile zarabia glazurnik w Niemczech? Chciałbyś poznać zarobki spawacza w Niemczech? Poniżej opisaliśmy jakie zarobki Niemcy proponowane są osobom z branży budowlanej i remontowej. 

Niemcy są krajem, w którym zapotrzebowanie na pracowników ciągle rośnie, głównie w sektorze budowlanym. Dlatego też warto rozejrzeć się za pracą w tym kraju i poszukać odpowiedniej oferty, z czym nie powinno być problemu ze względu na nieustannie rosnący popyt na fachowców oraz wyższe wynagrodzenia w tej branży. Warto porównać na przykład ile zarabia elektryk w Niemczech, a ile w Polsce i zastanowić się czy jest to korzystna opcja do wyboru. W większości przypadków hydraulik, operator CNC, ślusarz czy spawacz w Niemczech zarobki ma na wysokim poziomie i chętnie wybiera pracę właśnie w tym kraju. 

Opłacalnym rozwiązaniem jest założenie własnej działalności w Niemczech – sprawdź, co to jest gewerba?

Zarobki na budowie w Niemczech

Ile zarabia płytkarz w Niemczech? Ile zarabia hydraulik w Niemczech? Ile zarabia operator koparki w Niemczech? Takie lub podobne pytania zadaje sobie każdy, niezależnie od zawodu, kto planuje wyjechać za granicę w celach zarobkowych. Często zasięgamy opinii znajomych, wpisujemy w wyszukiwarkę hasła „spawacz Niemcy zarobki”, „praca elektryk Niemcy zarobki”, dzwonimy do różnych agencji pracy z pytaniami. Do wyjazdu za granicę warto się dobrze przygotować, a przede wszystkim przeanalizować czy będzie to dla Ciebie opłacalny. Poniżej przedstawiamy tabelę średnich zarobków brutto w branży budowlanej w Niemczech. 

ZawodyZarobki
Ile zarabia brukarz w Niemczech?13,50 € na godzinę
Ile zarabia cieśla w Niemczech? 15,00 € na godzinę
Dekarz, Niemcy – zarobki15,00 € na godzinę
Elektryk, Niemcy – zarobki15,00 € na godzinę
Ile zarabia glazurnik w Niemczech?14,50 € na godzinę
Zarobki hydraulika w Niemczech. 11,00 € na godzinę11,00 € na godzinę
Murarz, Niemcy – zarobki15,00 € na godzinę
Zarobki – CNC, Niemcy13,50 € na godzinę
Operator koparki, Niemcy – zarobki15,00 € na godzinę
Ile zarabia płytkarz w Niemczech?14,50 € na godzinę
Ile zarabia spawacz w Niemczech?14,00 € na godzinę
Ile zarabia ślusarz w Niemczech?14,00 € na godzinę
Ile zarabia tokarz w Niemczech? 14,50 € na godzinę
Ile zarabia zbrojarz w Niemczech? 15,00 € na godzinę
Ile zarabia tokarz w Niemczech? 14,50 € na godzinę
Średnie zarobki w Niemczech dla pracowników z Polski brutto

Podane powyżej kwoty wynagrodzenia to średnia stawka godzinowa na danym stanowisku w Niemczech. Stawka może różnić się zależnie od regionu oraz doświadczenia pracownika. Wynagrodzenie także może być różne ze względu na proponowane warunki pracy, ilość godzin pracy w tygodniu oraz opłaty za zakwaterowanie i ubezpieczenie. Dobrze jest więc porównać warunki proponowane w różnych agencjach i zdecydować się na najbardziej korzystną. W Niemczech jest niewątpliwie dużo miejsc pracy dla osób z sektora remontowo-budowlanego, a pracodawcy oferują naprawdę wysokie zarobki dla fachowców. 

Korzyści pracy w Niemczech przez agencję pracy

Początkowo każdy odczuwa lęk przed opuszczeniem kraju i wyjazdem za granicę. Boimy się bariery językowej, odległości dzielącej nas od rodziny, nowych wyzwań w pracy i różnic kulturowych. Jednak zarobki elektryka w Niemczech, czy też operatora CNC w dużej mierze przekonują fachowców do podjęcia pracy w tym kraju. 

Aby mieć większe poczucie bezpieczeństwa i nie ponosić zbędnego ryzyka, warto skorzystać z opcji zatrudnienia za granicą przez agencję pracy. To pewność, że nie wyjechało się do obcego kraju bez żadnego wsparcia czy pomocy w razie nieprzewidzianych sytuacji. Zatrudnienie przez agencję pracy może wiele ułatwić, szczególnie na samym początku Twojej przygody z pracą w Niemczech. Jeżeli nigdy nie pracowałeś za granicą, to warto skorzystać właśnie z tej opcji, aby uniknąć dodatkowego stresu i ryzyka przed podjęciem niepewnego zatrudnienia w innym kraju.

Praca w Niemczech z zakwaterowaniem

Znalezienie pracy to jedna sprawa, drugą ważną kwestią jest zakwaterowanie. Wiele agencji pracy zapewnia swoim pracownikom nocleg, co jest niewątpliwie dużym ułatwieniem dla zatrudnionych. W niektórych przypadkach za takie zakwaterowanie pobierana jest opłata, którą zazwyczaj w każdym miesiącu odciąga się od wynagrodzenia. Z kolei część agencji zapewnia darmowy nocleg, dlatego zawsze warto zapytać o tę kwestię podczas rozmowy z rekruterami z poszczególnych firm. 

Ubezpieczenie za granicą

Kolejną ważną kwestią jest ubezpieczenie na terenie Niemiec. Niezależnie od tego ile zarabia malarz w Niemczech, czy ile zarabia murarz w Niemczech, to ubezpieczenie zdrowotne jest niezbędne. Korzystając z zatrudnienia przez agencję pracy nie musisz się o to martwić, ponieważ wykwalifikowani pracownicy zorganizują to za Ciebie. Z góry przedstawią warunki ubezpieczenia i zagwarantują jego ciągłość, aby pracownicy mieli pewność, że w razie potrzeby zawsze mogą skorzystać z pomocy lekarza na terenie Niemiec. Można wówczas śmiało przystąpić do pracy, nie martwiąc się o opiekę medyczną w razie nieszczęśliwego wypadku czy nieprzewidzianej choroby. 

Praca w Niemczech bez języka – Warto spróbować!

Wyjeżdżając za granicę warto chociaż w stopniu podstawowym posługiwać się językiem, który uznawany jest za urzędowy w danym kraju. Ze względu na brak znajomości innych języków, wiele osób nie decyduje się na pracę za granicą. Pomimo tego ile zarabia się w Niemczech, pracownicy boją się, że nie poradzą sobie w obcym kraju bez znajomości podstawowych zwrotów i słówek po niemiecku. Dlatego też warto rozważyć możliwość zatrudnienia przez agencję pracy, która zapewnia  kontakt z opiekunem porozumiewającym się w języku polskim. Takie osoby pomagają w sytuacjach kryzysowych i zawsze mogą skontaktować się z kontrahentem na terenie Niemiec. Daje to większe poczucie bezpieczeństwa, niż wyjazd na własną rękę. Ponadto w wielu przypadkach praca przez agencję zapewnia zatrudnienie nie tylko w otoczeniu niemieckich pracowników, ale też innych Polaków. Daje to możliwość współpracy z rodakami, wzajemnej pomocy i większego komfortu pracy.

Sprawdź oferty pracy bez języka

Pracuj w Niemczech z InServ

Rodzaj pracy i wykonywanych obowiązków nie różni się niczym w przypadku zatrudnienia przez agencję, a zatrudnienia bezpośredniego w niemieckiej firmie. Jeżeli chodzi o zarobki w Niemczech, to możesz spodziewać się zdecydowanie większych pensji niż w Polsce. Jeżeli pracy szuka dekarz, cieśla czy brukarz, Niemcy zarobki zaproponują na pewno duże, ponieważ zależy im na zatrudnianiu specjalistów w swoim fachu.

Praca przez agencję niewątpliwie przynosi wiele korzyści. Zajmujemy się organizowaniem dobrego zatrudnienia, ale też zakwaterowania, ubezpieczenia i ogólnej pomocy na terenie Niemiec. Jeżeli interesuje Cię praca na budowie, Niemcy, zarobki wyższe niż w naszym kraju, to korzystnym rozwiązaniem jest wyjazd właśnie przez naszą agencję zatrudnienia. Wówczas nie musisz martwić się o wszystko naraz i możesz swobodnie skupić się na wykonywaniu swoich obowiązków, zdobywaniu doświadczenia i oszczędzaniu pieniędzy. 

Jaka jest średnia płaca w Niemczech w innych branżach?

Nietrudno się domyślić, że średnia zarobków w Niemczech zależy w głównej mierze od zajmowanego stanowiska. Im bardziej jest ono wymagające, tym wyższe jest wynagrodzenie. Pracę jako kelner czy sprzedawca można rozpocząć bez specjalistycznego wykształcenia, natomiast pomoc dentystyczna będzie musiała wykazać się ogólną wiedzą z zakresu medycyny. Na najwyższe wynagrodzenie w Niemczech mogą liczyć lekarze naczelni i ordynatorzy. Trzecie miejsce zajmuje specjalista ds. fuzji i przejęć. Kolejne lokaty należą z kolei do kierownika regionu ds. sprzedaży oraz szefa działu IT.

Poniższa tabela przedstawia średnie zarobki w Niemczech dla najlepiej opłacanych zawodów:

ZawódŚrednie roczne zarobki brutto
Lekarz naczelny212.808  €
Ordynator129.679 €
Specjalista ds. fuzji i przejęć105.621 €
Kierownik regionu ds. sprzedaży96.868 €
Szef działu IT96.076 €
Manager inwestycyjny90.954 €
Lekarz specjalista88.521 €
Account Manager 80.990 €
Analityk ubezpieczeniowy73.731 €
Kierownik działu handlowego/sprzedaży76.490 €

Płaca minimalna w Niemczech

Minimalne wynagrodzenie to jeden z głównych czynników kreujących ogólne zarobki w kraju. W Niemczech do wynagrodzenia minimalnego mają prawo nie tylko osoby, które są zatrudnione na pełnym etacie, ale również te podejmujące zatrudnienie tymczasowe lub w niepełnym wymiarze godzin.

Niemieckie prawo uwzględnia także grupę pracowników, którzy nie mają prawa do otrzymania minimalnej płacy. Są to:

 • osoby w trakcie wykształcenia zawodowego;
 • praktykanci;
 • osoby poniżej 18 roku życia bez wykształcenia zawodowego;
 • wolontariusze oraz pracownicy honorowi.

Płace minimalne w Niemczech ustalane są dla konkretnych branż. Poznaj godzinowe stawki części zawodów objętych odgórnymi regulacjami:

ZawódGodzinowa stawka
Pedagog15.72 €
Pracownicy tymczasowi9.49 €
Pracownicy opieki11.05 €
Elektromonter11,40 €
Pracownicy sprzątający wnętrza10,56 €
Malarz10,85 €

Praca w Niemczech – zarobki na niższych szczeblach

Zarobki w Niemczech są bardzo zróżnicowane. Wystarczy przejrzeć oferty pojawiające się w sieci, by dostrzec ogromne dysproporcje. Jednak nie trudno znaleźć pracę za stawkę przekraczającą minimalne krajowe wynagrodzenie.

Ile zarabia się w Niemczech na niższych stanowiskach?

Wykonywana pracaStawka
Praca na magazynie13-16 €/h
Sprzątanie domów15 €/h
Praca na produkcji9.96-12.65 €/h
Sprzątanie autobusów13.5 €/h
Pomoc kuchenna1530 €/miesiąc
Kierowca ciężarówki2500-2700 €/miesiąc

Praca w Niemczech cieszy się największą popularnością wśród osób z niskimi kwalifikacjami, zwykle robotników budowlanych czy opiekunek osób starszych. Coraz częściej na wyjazd za granicę decydują się również fachowcy tacy jak elektrycy, spawacze, monterzy oraz operatorzy maszyn. Sposobów zatrudnienia jest naprawdę wiele. Możesz poszukiwać pracy samodzielnie, odpowiadając na zamieszczone w internecie ogłoszenia i kontaktując się z pracodawcami lub skorzystać z agencji pracy, co jest znacznie pewniejszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem. Obserwując liczbę Polaków emigrujących do Niemiec, nasuwa się tylko jeden wniosek – praca u naszych sąsiadów jest naprawdę opłacalna. Najnowsze wpisy

Przeczytaj też inne nasze artykuły

Monter - na czym polega jego praca i czym zajmuje się monter za granicą?
Monter - na czym polega jego praca i czym zajmuje się monter za granicą?
Monter jest wykwalifikowanym robotnikiem, posiadającym techniczną wiedzę, która pozwala mu kompleksowo wykonywać określone zadania. To, czym monterzy konkretnie zajmują się...
Jak zarabiać w internecie?
Jak zarabiać w internecie?
Zarabianie w internecie w dzisiejszych czasach mocno się upowszechniło. Nie da się nie zauważyć, że większość aspektów naszego życia przenosi...
Święto w Niemczech - dni wolne w Niemczech 2022
Święto w Niemczech - dni wolne w Niemczech 2022
Święta i obowiązujące dni wolne od pracy wyczekiwane są z wytęsknieniem przez większość zatrudnionych ludzi. Jeśli wiesz kiedy przypadają, możesz...
Skontaktuj się z InServ