fbpx
Zarobki w Niemczech – Zarobki w Niemczech w branży budowlanej i remontowej

Zarobki w Niemczech – Zarobki w Niemczech w branży budowlanej i remontowej

  • InServ
  • Blog
  • Zarobki w Niemczech – Zarobki w Niemczech w branży budowlanej i remontowej

Znalezienie dzisiaj dobrego fachowca jest na wagę złota. W obecnych czasach pracownicy z branży budowlanej i remontowej, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie mogą naprawdę dużo zarabiać dzięki swoim umiejętnościom. Jeżeli nie uda się znaleźć dobrego zatrudnienia w kraju, to zawsze można zdecydować się na pracę za granicą. Niewątpliwie zarobki w Niemczech na budowie są wyższe niż w Polsce, ponieważ mają oni duże zapotrzebowanie na prawdziwych fachowców, których brakuje w ich kraju. Wielu Polaków zastanawia się ile się zarabia w Niemczech i czy opłaci im się tam wyjechać, aby otrzymać większe wynagrodzenie. 

O zarobkach w Niemczech – dlaczego warto? 

Zarobki w krajach Europy Zachodniej są zazwyczaj wyższe od zarobków w naszym kraju. Część Polaków wyjeżdża w dużej mierze do Niemiec do pracy, aby więcej zarobić i zaoszczędzić trochę pieniędzy. Niektórzy jadąc tam do pracy osiedlają się na stałe, inni jeżdżą tylko sezonowo, aby na przykład zarobić na dom, samochód czy studia. Niemcy są jednym z częściej wybieranych krajów przez Polaków, do których jeździ się w celach zarobkowych. Jednym z czynników jest to, że jest to kraj sąsiadujący z Polską i można częściej przyjeżdżać do ojczyzny, aby odwiedzić rodzinę i przyjaciół, jednak ważniejszym powodem są po prostu wysokie wynagrodzenia dla pracowników. 

Dlaczego warto zdecydować się na pracę za granicą? Wszyscy fachowcy z doświadczeniem zawodowym mogą się spodziewać wyższych zarobków za tą samą pracę, którą wykonują w naszym kraju. Chcesz wiedzieć ile zarabia glazurnik w Niemczech? Chciałbyś poznać zarobki spawacza w Niemczech? Poniżej opisaliśmy jakie zarobki Niemcy proponują osobom z branży budowlanej i remontowej. 

Niemcy są krajem, w którym zapotrzebowanie na pracowników ciągle rośnie, głównie w sektorze budowlanym. Dlatego też warto rozejrzeć się za pracą w tym kraju i poszukać odpowiedniej oferty, z czym nie powinno być problemu ze względu właśnie na rosnący popyt na fachowców i wyższe wynagrodzenia w tej branży. Warto porównać na przykład ile zarabia elektryk w Niemczech, a ile w Polsce i zastanowić się czy jest to korzystna opcja do wyboru. W większości przypadków hydraulik, operator CNC, ślusarz czy spawacz w Niemczech zarobki ma na wysokim poziomie i chętnie wybiera pracę w tym kraju. 

Kolejnym plusem mieszkania i pracy w Niemczech jest łatwiejszy dostęp do lekarzy, lepiej zaopatrzone szpitale i przychodnie oraz lepsze warunki dla pracowników. Rząd niemiecki dba o to, aby w ich kraju wszystkim dobrze się żyło i mieszkało, dzięki czemu pozyskują nowych mieszkańców i pracowników dla swojej gospodarki. Komfort życia w Niemczech jest wysoki, ponieważ dbają oni o swoich obywateli. Można tak wywnioskować choćby z tego ile zarabiają w Niemczech pracownicy budowlani. 

Podsumowując, jakie są plusy pracy w Niemczech?

  • wysokie zarobki, szczególnie w branży budowlanej,
  • łatwość znalezienie zatrudnienia, dużo miejsc pracy,
  • blisko do Polski,
  • dużo połączeń komunikacyjnych z Polską,
  • opieka medyczna na wysokim poziomie.

Korzyści pracy w Niemczech przez agencję pracy. 

Początkowo każdy odczuwa lęk przed opuszczeniem kraju i wyjazdem za granicę. Boimy się bariery językowej, odległości dzielącej nas od rodziny, nowych wyzwań w pracy i różnic kulturowych. Jednak zarobki elektryka w Niemczech, czy też operatora CNC w dużej mierze przekonują takich fachowców do podjęcia pracy w tym kraju. 

Aby mieć większe poczucie bezpieczeństwa i nie ponosić zbędnego ryzyka warto skorzystać z opcji zatrudnienia za granicą przez agencję pracy. Jest wtedy pewność, że nie wyjechało się do obcego kraju bez żadnego wsparcia czy pomocy w razie potrzeby. Zatrudnienie przez agencję pracy może dużo ułatwić, chociażby na samym początku swojej przygody z pracą w Niemczech. Jeżeli nigdy nie pracowałeś za granicą, to warto skorzystać właśnie z tej opcji, aby uniknąć dodatkowego stresu i ryzyka przed podjęciem niepewnego zatrudnienia w innym kraju.

Znajdź zakwaterowanie - Praca w Niemczech z zakwaterowaniem

Znalezienie pracy to jedna sprawa, drugą ważną kwestią jest zakwaterowanie. Wiele agencji pracy zapewnia swoim pracownikom nocleg, co jest niewątpliwie dużym ułatwieniem dla zatrudnionych. W niektórych przypadkach za takie zakwaterowanie jest pobierana opłata, która zazwyczaj jest odciągana od wynagrodzenia w każdym miesiącu. Inne agencje zapewniają darmowy nocleg, więc zawsze warto o to zapytać podczas rozmowy z rekruterami z poszczególnych firm. 

Ubezpieczenie za granica - Oferujemy Prace w Niemczech z pełnym ubezpieczeniem

Kolejną ważną kwestią jest ubezpieczenie na terenie Niemiec. Niezależnie od tego ile zarabia malarz w Niemczech, czy ile zarabia murarz w Niemczech, to ubezpieczenie zdrowotne jest niezbędne. Korzystając z zatrudnienia przez agencję pracy nie musimy się o to martwić, ponieważ oni organizują to za nas. Z góry przedstawiają warunki ubezpieczenia i gwarantują jego ciągłość, aby pracownicy mieli pewność, że w razie potrzeby zawsze mogą skorzystać z pomocy lekarza na terenie Niemiec. Można wówczas śmiało przystąpić do pracy, nie martwiąc się o opiekę medyczną w razie jakiegoś wypadku czy choroby. 

Praca w Niemczech bez języka - Warto spróbować!

Wyjeżdżając za granicę powinniśmy umieć chociaż podstawy języka, który jest językiem urzędowym w danym kraju. Ze względu na brak znajomości innych języków wiele osób nie decyduje się na pracę za granicą. Pomimo tego ile zarabia się w Niemczech pracownicy boją się, że nie poradzą sobie w obcym kraju bez znajomości podstawowych zwrotów i słówek po niemiecku. Dlatego też warto rozważyć możliwość zatrudnienia przez agencję pracy, ponieważ zapewniają oni kontakt z opiekunem w języku polskim, pomagają w sytuacjach kryzysowych i zawsze mogą skontaktować się z kontrahentem na terenie Niemiec. Daje to większe poczucie bezpieczeństwa, niż wyjazd na własną rękę. Ponadto w wielu przypadkach praca przez agencję zapewnia zatrudnienie nie tylko w otoczeniu niemieckich pracowników, ale też innych Polaków. Daje to możliwość współpracy z rodakami, wzajemnej pomocy i większego komfortu pracy. 

Pracuj w Niemczech z InServ

Rodzaj pracy i wykonywanych obowiązków nie różni się niczym w przypadku zatrudnienia przez agencję, a zatrudnienia bezpośredniego w niemieckiej firmie. Jeżeli chodzi o zarobki w Niemczech, to możemy spodziewać się zdecydowanie większych pensji niż w Polsce. Jeżeli pracy szuka dekarz, cieśla czy brukarz, Niemcy zarobki zaproponują na pewno duże, ponieważ zależy im na zatrudnianiu specjalistów w swoim fachu.

Praca przez agencję przynosi niewątpliwie wiele korzyści. Pośrednik organizuje nie tylko dobre zatrudnienie, ale też zakwaterowanie, ubezpieczenie i ogólną pomoc na terenie Niemiec. Jeżeli interesuje Cię praca na budowie, Niemcy, zarobki wyższe niż w naszym kraju, to korzystnym rozwiązaniem jest wyjazd właśnie przez agencję zatrudnienia. Wówczas nie musisz martwić się o wszystko naraz i możesz swobodnie skupić się na wykonywaniu swoich obowiązków, zdobywaniu doświadczenia i oszczędzaniu pieniędzy. 

Zarobki na budowie w Niemczech. 

Ile zarabia płytkarz w Niemczech? Ile zarabia hydraulik w Niemczech? Ile zarabia operator koparki w Niemczech? Takie lub podobne pytania zadaje sobie każdy, niezależnie od zawodu, kto planuje wyjechać za granicę w celach zarobkowych. Zasięgamy opinii znajomych, wpisujemy w wyszukiwarkę hasła „spawacz Niemcy zarobki”, „praca elektryk Niemcy zarobki”, dzwonimy do różnych agencji pracy z pytaniami. Do wyjazdu za granicę trzeba się dobrze przygotować i 

przeanalizować czy będzie to dla nas opłacalne. Poniżej przedstawiamy tabelę średnich zarobków brutto w branży budowlanej w Niemczech. 

ZawodyZarobki
Ile zarabia brukarz w Niemczech?13,50 € na godzinę
Ile zarabia cieśla w Niemczech? 15,00 € na godzinę
Dekarz, Niemcy – zarobki15,00 € na godzinę
Elektryk, Niemcy – zarobki15,00 € na godzinę
Ile zarabia glazurnik w Niemczech?14,50 € na godzinę
Zarobki hydraulika w Niemczech. 11,00 € na godzinę11,00 € na godzinę
Murarz, Niemcy – zarobki15,00 € na godzinę
Zarobki – CNC, Niemcy13,50 € na godzinę
Operator koparki, Niemcy – zarobki15,00 € na godzinę
Ile zarabia płytkarz w Niemczech?14,50 € na godzinę
Ile zarabia spawacz w Niemczech?14,00 € na godzinę
Ile zarabia ślusarz w Niemczech?14,00 € na godzinę
Ile zarabia tokarz w Niemczech? 14,50 € na godzinę
Ile zarabia zbrojarz w Niemczech? 15,00 € na godzinę
Ile zarabia tokarz w Niemczech? 14,50 € na godzinę
Średnie zarobki w Niemczech dla pracowników z Polski brutto

Podane powyżej kwoty wynagrodzenia, to średnia stawka godzinowa na danym stanowisku w Niemczech. Stawka może różnić się zależnie od regionu oraz doświadczenia pracownika. Wynagrodzenie może być też różne ze względu na proponowane warunki pracy, ilość godzin pracy w tygodniu, opłaty za zakwaterowanie i ubezpieczenie. Dobrze jest więc porównać warunki proponowane w różnych agencjach i zdecydować się na najbardziej korzystną. Niewątpliwie w Niemczech jest dużo miejsc pracy dla osób z sektora remontowo-budowlanego i oferują oni naprawdę wysokie zarobki dla fachowców. Najnowsze wpisy

Przeczytaj też inne nasze artykuły

Jak znaleźć pracę za granicą – Jak się przygotować do wyjazdu za granicę
Jak znaleźć pracę za granicą – Jak się przygotować do wyjazdu za granicę
Osoby, które szukają wymarzonej pracy i są otwarte na wyjazd za granicę w celach zarobkowych zastanawiają się nad wieloma rzeczami....
Praca Niemcy Budowlanka  - W jakim mieście pracować w Niemczech?
Praca Niemcy Budowlanka - W jakim mieście pracować w Niemczech?
Szukasz dobrze płatnej i przede wszystkim legalnej pracy w Niemczech? Jeśli tak, InServ pomoże Ci znaleźć zatrudnienie spełniające Twoje oczekiwania....
Praca za granicą – najbardziej poszukiwani fachowcy za granicą
Praca za granicą – najbardziej poszukiwani fachowcy za granicą
Zagraniczny rynek pracy oferuje najczęściej lepsze warunki finansowe i więcej możliwości rozwoju niż ma to miejsce w Polsce. Pracownicy z...

InServ Sp. z o.o. sk