CV wzór pracownik fizyczny – Jak stworzyć dobre CV?

 • InServ
 • Blog
 • CV wzór pracownik fizyczny - Jak stworzyć dobre CV?

CV jest podstawowym dokumentem umożliwiającym znalezienie pracy. Nieprawidłowo wykonane może zniechęcić pracodawcę do Twojej kandydatury oraz stanowić źródło problemów z otrzymaniem zatrudnienia. Kiedyś Curriculum Vitae kojarzyło się jedynie z listą, na której umieszczano informacje o dotychczasowych miejscach pracy i wykształceniu. Obecnie ma przyciągnąć uwagę rekrutera, dlatego ważne jest nie tylko to, co powinno być w CV, ale też odpowiednie rozmieszczenie informacji, układ chronologiczny oraz atrakcyjny wygląd CV. Z poniższego artykułu dowiesz się, jak poprawnie napisać CV oraz czym wyróżnić się na tle innych kandydatów w CV dla pracownika fizycznego

Jak napisać CV – spis treści:

Jak napisać CV krok po kroku? 

Jedną z podstawowych kwestii, na którą musisz zwrócić uwagę, tworząc nawet podstawowe CV, jest układ chronologiczny. Odpowiednio umieszczone informacje ułatwią rekruterowi szybkie wychwycenie najważniejszych dla niego danych. Jeśli nie będzie musiał długo szukać tego, co go interesuje, jest większa szansa, że nie odłoży Twojej aplikacji na bok. Bez względu na to czy opisujesz swoje doświadczenie zawodowe, czy wykształcenie, zawsze stosuj chronologię odwróconą. Jako pierwsze powinieneś wpisać najnowsze miejsce pracy, jak również ostatnio ukończoną szkołę. W sekcji z doświadczeniem zawodowym staraj się podawać dokładne daty, stanowiska oraz pełne nazwy firm. Dodatkowym plusem będzie wypunktowanie obowiązków, które do Ciebie należały, z uwzględnieniem jedynie tych najważniejszych.

Mniej znaczy więcej. Jak pisać CV?

Postanowiłeś stworzyć w pełni profesjonalne CV, jak napisać o obowiązkach? Przede wszystkim sprawdź, jakie wymagania pracodawca umieścił w ogłoszeniu o pracę, na które chcesz aplikować i na tej podstawie opisz swoje kwalifikacje oraz kompetencje odpowiadające postawionym kryteriom. Dzięki temu dobrze się zaprezentujesz, a rekruter odniesie wrażenie, że idealnie wpisujesz się w oczekiwania. By poprawić wygląd CV i jego czytelność, warto stworzyć oddzielną rubrykę, w której umieścisz te osiągnięcia zawodowe, którymi chcesz się szczególnie pochwalić, jednak postaraj się ująć je krótko i zwięźle.

CV – przykładowe obowiązki malarza:

 • przygotowywałem różne podłoża pod malowanie;
 • przygotowywałem gruntowniki i farby;
 • malowałem powierzchnie ścian, sufitów i elewacji;
 • malowałem napisy i elementy ozdobne.

Sprawdź: Praca za granicą malarz

Jak zapewne zauważyłeś, obowiązki warto wpisać w pierwszej osobie liczby pojedynczej, dzięki czemu Twoje CV stanie się bardziej spersonalizowane, a przez to będzie lepiej postrzegane przez rekrutera. Podobnie jest z wykształceniem- nie wpisuj wszystkich szkół, do których uczęszczałeś, a jedynie ostatni poziom wykształcenia. Podaj nazwę szkoły, kierunek oraz datę jej ukończenia. 

Malarz Niemcy - Pracuj z InServ
Malarz Niemcy – Pracuj z InServ

Jak napisać CV? Wzór: wykształcenie

2010.09 – 2014.06- Zespół Szkół Budowlanych w Poznaniu, technik budownictwa

Jeśli posiadasz dodatkowe kursy, które na danym stanowisku mogą być przydatne, to warto stworzyć dla nich osobną rubrykę. Współczesny rynek pracy często wymusza zmianę pracy oraz przekwalifikowanie, dlatego informacje o dodatkowych kwalifikacjach mogą okazać się kluczowe. Czasami nabyte podczas szkoleń umiejętności będą atutem, jednak jeśli nie są powiązane z branżą, w której chcesz się rozwijać lepiej je pominąć, a wolne miejsce wykorzystać na opis doświadczenia lub umiejętności. Jak zrobić CV? Przede wszystkim nie ulegaj przeświadczeniu, że im więcej napiszesz, tym lepiej. Dokumenty aplikacyjne powinny być przejrzyste, a zarazem przedstawiać Cię jako idealnego kandydata na dane stanowisko.

Dowiedz się, jacy są najbardziej poszukiwani fachowcy za granicą.

Jak ma wyglądać CV?

W dobie cyfryzacji odręcznie pisanie CV odeszło w zapomnienie. Dzisiejsze metody są znacznie prostsze i umożliwiają stworzenie czytelnego oraz ciekawego pod względem wizualnym dokumentu. Wybierz jednolitą i prostą czcionkę, zwróć uwagę na wyjustowanie tekstu czy wytłuszczenie ważnych informacji. Bardzo łatwo przesadzić z kolorami, dlatego staraj się używać nie więcej niż 2 lub 3 barw. Zastanawiasz się, jak napisać CV do pracy w prosty sposób? Nieocenionym narzędziem może okazać się profesjonalny kreator CV. Generator zawiera w sobie niezbędne formatowanie, zadba o “porządek” w dokumencie, przejrzystość i elementy graficzne, które pomogą przyciągnąć uwagę rekrutera. Jeśli wydaje Ci się, że tworzenie Curriculum Vitae jest czasochłonne i skomplikowane, to warto sprawdzić jak wygląda CV projektowane w kreatorze. W tym wypadku Twoim zadaniem jest jedynie uzupełnianie poszczególnych rubryk, a atrakcyjna oprawa graficzna zostanie stworzona za Ciebie.

Jeśli nie wiesz, jak przygotować CV do wysyłki, pamiętaj o tym, by koniecznie zapisać je w formacie PDF i w tej formie rozsyłać do pracodawców. Dzięki temu masz pewność, że dokument pozostanie w swojej formie i będzie wyglądał dokładnie tak, jak chcesz, a trud włożony w jego formatowanie nie pójdzie na marne. Dodatkowo niepowołane osoby nie wprowadzą w nim zmian.

Jak dobrze napisać CV? Sekcja umiejętności

Zastanawiasz się, co powinno zawierać CV? Jedną z ważniejszych rubryk jest sekcja umiejętności. Często zdarza się, że o to samo stanowisko rywalizuje wielu konkurentów, w związku z tym musisz zadbać o to, by Twój dokument wyróżniał się i został zapamiętany przez pracodawcę. Odpowiednio opisane umiejętności pozwolą Ci zaprezentować się z najlepszej strony, szczególnie jeśli powiążesz je z obowiązkami w nowym miejscu pracy. 

Praca za granią brukarz - Praca Niemcy

Jak się pisze CV dla brukarza? – Sekcja umiejętności: wzór:

Jeśli interesuje Cię Praca Brukarz Niemcy, koniecznie uwzględnij umiejętności, które wykorzystasz w pracy. Może być to między innymi:

 • Umiejętność przyrządzania mieszanek betonowych;
 • Bardzo dobra znajomość obsługi sprzętu budowlanego;
 • Dobór odpowiedniego materiału do nawierzchni;
 • Znajomość języka niemieckiego w stopniu komunikatywnym;
 • Wysoka wytrzymałość fizyczna.

List motywacyjny i CV – pracownik fizyczny

Osoby, które tworzą CV pracownika fizycznego, często nie przywiązują wagi do tego, jak prezentuje się dokument. Profesjonalizm w tej branży jest bardzo ceniony, a w dzisiejszych czasach, gdy rynek pracy jest dynamiczny i wymagający, możesz liczyć na to, że odpowiednio przedstawione kompetencje zwiększą Twoje szanse na zatrudnienie. Jeśli chcesz przyciągnąć uwagę rekrutera, musisz pokazać, że jesteś profesjonalistą w każdym calu, nie tylko poprzez wypunktowanie swoich umiejętności i kwalifikacji, ale też uwzględnienie takich elementów jak czytelność, kompozycja i estetyka. A jeśli wyjątkowo zależy Ci na danej pracy i chcesz pokazać poważne podejście do niej – przygotuj list motywacyjny. Pracownik fizyczny najczęściej może pochwalić się bogatym doświadczeniem i wieloma umiejętnościami, na które nie ma miejsca w CV, a które warto umieścić w dodatkowym dokumencie. 

Jak napisać CV dla pracownika fizycznego? Zacznij od podsumowania zawodowego

Podsumowanie zawodowe to krótki wstęp umieszczony na samej górze dokumentu. Jego zadaniem jest przybliżenie Twojej kandydatury w kilku prostych i krótkich zdaniach. To miejsce, gdzie możesz najlepiej zareklamować się pracodawcy, pokazać swoje doświadczenie, umiejętności oraz osiągnięcia. Warto podać konkretne przykłady wykonywanych prac oraz najważniejsze projekty, które udało Ci się zrealizować. Wspomnij także o tym, dlaczego starasz się o daną posadę i jak Twoje doświadczenie mogą przełożyć się na sukces firmy. 

Podawaj konkretne informacje, dzięki czemu staniesz się wiarygodny i wzbudzisz zainteresowanie potencjalnego pracodawcy. Doskonale sprawdza się:

 • stosowanie liczb- 8 lat doświadczenia, ponad 35 ukończonych zleceń;
 • zwięzłość – maksymalnie 50 słów;
 • podawanie konkretnych umiejętności lub technologii, np. izolacja watą i styropianem;
 • dostosowanie podsumowania do oferty pracy.

Podsumowanie wzór – pracownik fizyczny:

Posiadam ponad 5-letnie doświadczenie w branży budowlanej, dzięki pracy w firmie Budex. Specjalizuję się w pracach instalacyjnych wod-kan, malowaniu ścian i sufitów, układaniu płytek oraz listwowaniu. W swojej pracy dokładnie wykonuje polecenia przy jednoczesnym przestrzeganiu zasad BHP. Dzięki nabytym umiejętnościom i odpowiedniej organizacji czasu będę w stanie terminowo realizować zadania dla Państwa firmy.

Zawód budowlaniec – jak opisać doświadczenie w CV?

Jeśli chcesz przygotować profesjonalne CV pracownik fizyczny i wyróżnić się na tle innych kandydatów, dokładnie opisz swoje doświadczenie. Podawaj nazwy firm, z którymi współpracowałeś, okresy pracy, a także konkretne stanowisko np. praca jako operator koparki model X. Przybliż poszczególne zlecenia, a jeśli to możliwe także największe sukcesy i osiągnięcia, jak np. przedterminowe zakończenie prac remontowych.

Sprawdź też zarobki w Niemczech w branży budowlanej i remontowej.

Kluczowe umiejętności – jak napisać CV do pracy?

Sekcja umiejętności ma duże znaczenie, dlatego powinna znaleźć się na pierwszej stronie Twojego CV. Właśnie one liczą się najbardziej w pracy w branży budowlanej. Przede wszystkim wybierz i wpisz te prace budowalne, które są dopasowane do oferty pracy. 

Poniżej znajdziesz przykłady umiejętności, które mogą okazać się przydatne:

 • tynkowanie;
 • szalowanie;
 • zbrojenie;
 • uprawnienia do obsługi żurawi kat. UDT – IIŻ;
 • stawianie ścian;
 • montaż instalacji sanitarnych i kanalizacji;
 • montaż mebli kuchennych.

Uwzględnij też posiadanie prawa jazdy oraz znajomość języków obcych, szczególnie jeśli ubiegasz się o pracę za granicą.

Sprawdź również, jakie korzyści ma gewerba w Niemczech

Czy CV budowlańca musi zawierać sekcję zainteresowania?

Opis zainteresowań w CV budowlańca jest mniej istotny, dlatego powinien znaleźć się na końcu. Staraj się uwzględniać te kwestie, które są powiązane z Twoim zawodem lub wyróżniają się i przykują uwagę pracodawcy. Mogą być to wszelkiego rodzaju nowinki techniczne, majsterkowanie czy innowacyjne techniki malarskie. Warto też podkreślić pasję do sportu, ponieważ aktywność fizyczna uczy dyscypliny i determinacji, a także pomaga utrzymać dobrą kondycję, co w zawodzie budowlańca jest ważną kwestią.

List motywacyjny pracownik budowlany – pisać czy nie?

List motywacyjny (budowlaniec) często uznawany jest za zbędny, co jest dużym błędem! Odpowiednio przygotowany dokument to idealny sposób na podkreślenie Twoich kompetencji i dostarczenie najlepszego dowodu na rzetelne podejście do pracy. Większość pracowników wysyła tylko CV, dlatego by wyróżnić się na tle kontrkandydatów i pokazać, że naprawdę zależy Ci na konkretnym stanowisku, przygotuj profesjonalny list motywacyjny!

Podczas pisania listu motywacyjnego pamiętaj o jego odpowiednim układzie, innym niż w przypadku CV. Na górze umieść imię i nazwisko oraz adres mailowy, następnie zawrzyj nazwę firmy, do której kierujesz list oraz jej adres i numer telefonu. Kolejnym elementem będzie wyśrodkowany nagłówek “list motywacyjny”. Tworząc treść, pamiętaj o stosowaniu formalnych zwrotów, podaj też powód pisania listu. Przedstaw, dlaczego jesteś najlepszym kandydatem na stanowisko i co zyska pracodawca, jeśli Cię zatrudni. Staraj się jednak nie powielać treści CV, a rozbudować je o nowe, cenne informacje. Na koniec podsumuj całość, zawrzyj dopisek “z wyrazami szacunku” i podpisz się imieniem oraz nazwiskiem.

Jak napisać profesjonalne CV dla pracownika fizycznego? – Podsumowanie

CV pracownika fizycznego powinno być czytelne oraz zachowywać odpowiedni układ, strukturę i podział tematyczny. Zacznij od krótkiego podsumowania zawodowego, by następnie pochwalić się swoim doświadczeniem, zakresem obowiązków na danym stanowisku pracy oraz wykształceniem. Pamiętaj o odwróconym układzie chronologicznym, by najbardziej aktualne informacje znalazły się jak najwyżej. Podkreśl także swoje umiejętności i szczególnie osiągnięcia, które mogą zadecydować o Twoim zatrudnieniu. Jeśli chcesz wywrzeć odpowiednie wrażenie na pracodawcy, dołącz przygotowany list motywacyjny. Budowlaniec, który zaprezentuje profesjonalizm w swoich dokumentach aplikacyjnych, będzie postrzegany jako rzetelny pracownik i fachowiec. 

Najnowsze wpisy

Przeczytaj też inne nasze artykuły

Monter - na czym polega jego praca i czym zajmuje się monter za granicą?
Monter - na czym polega jego praca i czym zajmuje się monter za granicą?
Monter jest wykwalifikowanym robotnikiem, posiadającym techniczną wiedzę, która pozwala mu kompleksowo wykonywać określone zadania. To, czym monterzy konkretnie zajmują się...
Jak zarabiać w internecie?
Jak zarabiać w internecie?
Zarabianie w internecie w dzisiejszych czasach mocno się upowszechniło. Nie da się nie zauważyć, że większość aspektów naszego życia przenosi...
Święto w Niemczech - dni wolne w Niemczech 2022
Święto w Niemczech - dni wolne w Niemczech 2022
Święta i obowiązujące dni wolne od pracy wyczekiwane są z wytęsknieniem przez większość zatrudnionych ludzi. Jeśli wiesz kiedy przypadają, możesz...
Skontaktuj się z InServ